masak3

Wiadomość wysłano!

Opiekunka środowiskowa

Rekrutacja trwa!
ZADZWOŃ: Brodnica +48 607 525 956

Przedmioty realizowane w trakcie rocznej nauki:·         

·         Podstawy psychologii
·         Podstawy komunikacji społecznej i pracy socjalnej
·         Elementy języka migowego
·         Organizacja opieki środowiskowej
·         Opieka i pielęgnacja człowieka
·         Język obcy w pomocy społecznej
·          Pracownia umiejętności opiekuńczych i pielęgnacyjnych
·          Aktywizacja osoby podopiecznej

Opiekunka środowiskowa, to kolejny zawód dla osób z powołaniem! 
Opiekunka środowiskowa niesie pomoc i ułatwia codzienną egzystencję nie tylko osobom starszym, ale też poszkodowanym przez różnego rodzaju wypadki losowe, bezrobotnym, uzależnionym, bezdomnym czy żyjącym na skraju egzystencji. Opiekunka środowiskowa pracuje niestacjonarnie, na określonym terenie. Docierając do osób, które potrzebują pomocy lub wsparcia. Współpracuje z instytucjami opieki społecznej, a także organizacjami i fundacjami, które prowadzą działalność o podobnym charakterze.  Pomagają wszystkim tym, którzy nie dostają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny. Nauka na tym kierunku trwa rok i jest realizowana w systemie zaocznym. 

Zdobycie zawodu opiekunki środowiskowej, to nie tylko szansa pomocy drugiej osobie, czy znalezienia pracy w konkretnej placówce. Założenie własnej działalności pozwoli świadczyć komercyjne usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze.
Kierunek opiekunka środowiskowa kończy się przystąpieniem do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uzyskany dyplom jest dokumentem uznawanym w Unii Europejskiej. Dodatkowo absolwent otrzymuje suplement do dyplomu wydawany w języku angielskim. 

Dysponujemy bardzo dobrze przygotowanymi pracowniami i jesteśmy na czasie z nowinkami medycznymi, które ułatwiają pracę przyszłym  opiekunom, a nasza Kadra dydaktyczna, to praktycy, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę o nowości w dziedzinie medycyny i opieki nad osobą chorą i niesamodzielną. 

Jesteś osobą cierpliwą, empatyczną, chętną do niesienia pomocy innym? Chcesz rozpocząć naukę wykorzystując swoje atuty? Może studiujesz na studiach dziennych lub wybierasz się na studia, lecz obawiasz się o zabezpieczenie finansowe podczas nauki? Skontaktuj się z pracownikiem, który przedstawi Ci szczegółową ofertę, zapozna z przykładowym planem zajęć, realizowanymi przedmiotami, a nawet pokaże sale dydaktyczne oraz pomoże także przy zapisie na wybrany kierunek.

 
 • 1434564867 Google Maps

  ul. Szosa Chełmińska 70

 • 1434564835 Google Voice

  tel./ fax. (56) 659-66-86
  tel. (56) 622-51-43

 • 1434564853 Google Mail

  biuro@ced.edu.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.