Zajęcia realizowane są w oparciu o podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej

Nauka trwa 2 lata.

Kwalifikacja

BPO.02 Ochrona osób i mienia

Absolwenci po ukończeniu Studium będą przygotowani do realizacji zadań z zakresu ochrony osób i mienia oraz usług detektywistycznych. Słuchacz pozna zasady wykonywania, organizowania i kierowania działalnością wewnętrznych służb ochrony. Technik ochrony fizycznej osób i mienia spełnia wymagania dotyczące wykształcenia niezbędnego do ubiegania się o licencję pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia. W bloku prawnym słuchacz uzyska potrzebną wiedzę z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego i finansowego. Rozbudowany blok sportowy umożliwia efektywne podwyższanie sprawności fizycznej. Szkoła zapewnia realizację praktyk zawodowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzą eksperci z długoletnim stażem pracy i doświadczeniem. Szkoła posiada własne jednostki broni.

Szkoła zapewnia, bezpłatnie, uzyskanie uprawnień w zakresie udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Forma:

• Zaoczna – co dwa tygodnie soboty i niedziele.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym:

• Podstawy prawa w ochronie osób i mienia
  • BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
  • Język obcy w ochronie osób i mienia

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym:

• Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
  • Zabezpieczenie imprez masowych
  • Ochrona osób
  • Konwojowanie
  • Wyszkolenie strzeleckie
  • Techniki interwencyjne i samoobrona
Praktyka zawodowa –  140 godzin

Otrzymujesz DYPLOM PAŃSTWOWY

technik ochrony fizycznej osób i mienia

Kwalifikacja BPO.02 Ochrona osób i mienia

Uzyskany dyplom jest dokumentem uznawanym w Unii Europejskiej. Dodatkowo absolwent otrzymuje suplement do dyplomu w języku angielskim.