Wiadomość wysłano!

O nas

Centrum Edukacji Dorosłych to toruńska placówka założona w 1997 roku przez Teresę Synik, która z upływem lat rozszerzyła działalność o oddziały zamiejscowe w Bydgoszczy, Brodnicy, Chełmnie oraz Grudziądzu.

Centrum oferuje swoim uczniom i słuchaczom wieloprofilowe kształcenie w studium policealnym, szkołach medycznych, liceum dla dorosłych, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, a nawet w szkole młodzieżowej - Toruńskim Technikum Informatycznym. Ponadto placówka prowadzi szeroko zakrojoną działalność kursową i szkoleniową. Dostosowując się do dzisiejszych realiów Centrum zapewnia możliwość kształcenia się w trybie stacjonarnym i zaocznym.

Tysiące absolwentów, którzy bardzo często wracają w mury szkoły aby uczyć się więcej i więcej, to najlepsze świadectwo skuteczności i wysokiego poziomu kształcenia.

Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu dysponuje własnym budynkiem, w którym mieszczą się słoneczne, przestronne sale dydaktyczne oraz samodzielnymi, profesjonalnymi pracowniami - masażu i opieki medycznej. Obiekty są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w najwyższej jakości sprzęt i pomoce dydaktyczne. Niewątpliwym atutem jest lokalizacja - zaledwie 10 minut spaceru dzieli uczniów i słuchaczy od serca Torunia - pięknej gotyckiej starówki.

Zatrudniona kadra to doświadczeni pedagodzy, trenerzy i praktycy. Są wśród nich zarówno nauczyciele akademiccy z uniwersytetów i szkół wyższych, jak również praktycy życia gospodarczego, m.in. z instytucji finansowych, urzędów, banków, salonów SPA, gabinetów kosmetycznych, szpitali, aptek, firm informatycznych i innych firm prywatnych w całej Polsce.

Cały zespół stawia zdecydowanie na dynamikę procesu kształcenia, doświadczenie i praktykę. Słuchacze Centrum praktyki i zajęcia praktyczne odbywają w sprawdzonych i renomowanych placówkach, do których zaliczają się m. in. Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu, Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Toruniu, Szpital Miejski w Toruniu, Przychodnia Rehabilitacyjna Revita w Toruniu, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy czy Dom Pomocy Społecznej
w Toruniu, a także sanatoria w Ciechocinku i Inowrocławiu oraz placówki będące partnerami w oddziałach zamiejscowych.

W trakcie swojej działalności Centrum uzyskało status ośrodka egzaminacyjnego, przeprowadzającego część praktyczną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Możliwość zdawania egzaminów zewnętrznych w znanym i przyjaznym otoczeniu, bez zbędnego stresu, to kolejny niewątpliwy atut. Placówka jest również ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL, dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym. Umożliwia to wszystkim chętnym uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, zwanego potocznie wśród pracodawców komputerowym prawem jazdy.

20 lat doświadczenia, dynamiczny rozwój w zakresie oferty oraz form kształcenia, dokumenty państwowe potwierdzające kwalifikacje i uprawnienia do wystawiania zaświadczeń do ZUS, KRUS i innych instytucji, to tylko niektóre dowody na to, że nasza szkoła jest partnerem godnym zaufania.

• 1434564867 Google Maps

ul. Szosa Chełmińska 70